Ben SAna TutsaK seN BAna YAsaK!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ben SAna TutsaK seN BAna YAsaK!!!

AlAnImA HoŞ GeLdİnİz ...İyİ EğLeNcEler Üye OLduğuNUz ZaMan SizlEre Daha İYi HiZmEt VereCEĞimİze iNaNIyoRuz

AnasayfaPoRtALGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bulgurlu karışık dolma

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
jackal

OrTaK OrTaK
1 2
jackal
3 4

Rep Sistemi
Başarı Puanı Başarı Puanı:
Bulgurlu karışık dolma Adsz23xm89999/9999Bulgurlu karışık dolma 1223312213rc3  (9999/9999)
  Seviye Seviye:
Bulgurlu karışık dolma Adsz23xm89999/9999Bulgurlu karışık dolma 1223312213rc3  (9999/9999)
  Kötü İzlenim:( Kötü İzlenim:(:
Bulgurlu karışık dolma Adsz23xm80/0Bulgurlu karışık dolma Adsz23xm8  (0/0)

Bulgurlu karışık dolma Vide
MesajKonu: Bulgurlu karışık dolma Bulgurlu karışık dolma Icon_minitimeÇarş. Eyl. 03, 2008 1:39 pm

Malzemeler

5adet domates, 2adet patlıcan, 5adet dolmalık biber, 2adet taze soğan, 2adet yeşilbiber, 1çay bardağı sıvıyağ, 1bardak bulgur, 1bardak sıcak su, tuz, yenibahar
Tarif

Bulguru yıkayıp ıslatın. Patlıcanları ortada ikiye bölüp içlerini temizleyin ve tuzlu suda bekletin. Domateslerin üstlerini kesin içlerini oyun. Dolmalık biberleri temizleyin. Yeşilbiber ve taze soğanı ince ince doğrayın ( ½ çay bardağı) kızgın yağda soteleyin. Domates içlerini ve baharatı katın. Bulguru ekleyerek iyice karıştırın. 1çay bardağı sıcak su katıp çekene kadar pişirin. Patlıcanları süzün; hazırladığınız içi sebzelere doldurun, kalan yağı gezdirin az su katıp kısık ateşte 10dk kadar pişirin.

Bulgurlu karışık dolma

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası