Ben SAna TutsaK seN BAna YAsaK!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ben SAna TutsaK seN BAna YAsaK!!!

AlAnImA HoŞ GeLdİnİz ...İyİ EğLeNcEler Üye OLduğuNUz ZaMan SizlEre Daha İYi HiZmEt VereCEĞimİze iNaNIyoRuz

AnasayfaPoRtALGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

****** ve Nöbetci

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Admin

Adminstrators Adminstrators
1 2
Admin
3 4

Rep Sistemi
Başarı Puanı Başarı Puanı:
Atatürk ve Nöbetci Adsz23xm80/0Atatürk ve Nöbetci 1223312213rc3  (0/0)
  Seviye Seviye:
Atatürk ve Nöbetci Adsz23xm80/0Atatürk ve Nöbetci 1223312213rc3  (0/0)
  Kötü İzlenim:( Kötü İzlenim:(:
Atatürk ve Nöbetci Adsz23xm80/0Atatürk ve Nöbetci Adsz23xm8  (0/0)

Atatürk ve Nöbetci Vide
MesajKonu: ****** ve Nöbetci Atatürk ve Nöbetci Icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 1:15 pm

İtalyanların Habeş Harbi sıralarında idi. Ege kıyılarında kıta ve tahkimat komutanları çok titiz davranıyorlar, kıtaya herhangi bir yabancının sızması olasılığına karşı erleri sık sık uyarıyorlardı.

Bu günlerin birinde ******’ün teftişe geleceği haber alındı. ****** beklenilen günde yanındaki erkanı ile geldi. Kıtaları teftiş edip dolaşmaya koyuldu.

Savunma mevzilerinden birine giden yolun dönemecinde ****** birdenbire durdu. Yanındakilere:

-Siz beni burada bekleyiniz, ben yalnız gideceğim, dedi.
Yanındaki komutanlar tereddütle birbirlerinin yüzüne baktılar. Fakat, tabii bir şey söyleyemediler.

****** patikanın kıvrımını döndü. Koruganın hakim bir noktasında nöbet bekleyen Mehmetçiğe doğru yürüdü. Uzaktan gelen bir sivilin kendisine doğru yürüdüğünü gören Mehmetçik hemen silahına davrandı. Daha fazla yaklaşmasına izin vermeden gür sesi ile:

-Dur!... diye gürledi.
****** bu kesin ihtar karşısında durarak:
-Sen beni tanımıyor musun? Ben kimim?
-Mustafa Kemal’sin komutanım.
-Peki sen benim Mustafa Kemal olduğumu biliyorsun da hala neden yasak, diyorsun?...

Mehmetçik bir an durakladı. Herhalde teftişten haberi vardı. Fakat onun bildiği ******, yanında kalabalıkla gelirdi. Böyle yapayalnız gelmezdi. Bir an daha düşündükten sonra kafasını salladı ve safiyetle yanıt verdi:

-Komutanım, Mustafa Kemal’sin Mustafa Kemal olmasına ama... Düşmanların işine akıl sır ermez... Birini sana benzetir içeri sokarlar... Gözünü seveyim sen şu bizim yüzbaşıyı al birlikte gel, o zaman nereye istersen git!

******, geri döndükten sonra komutanlara bunu anlattı. Bu mert ve uyanık eri çavuşluğa yükselttirdi.
https://tutsak.yetkinforum.com

****** ve Nöbetci

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası